Jak tanio…… się żywić:

W supermarketach jest dużo korzystnych ofert cenowych np. na produkty żywnościowe, z kończącym się terminem przydatności do spożycia. Praktycznie za połowę ceny można w ten sposób się żywić. Istnieją też linie produkty, które nie mają podanego producenta, a występują w opakowaniach supermarketów. Są one znacznie tańsze od markowych, a często równie smaczne (polecamy musztardę Tesco Value).

Istnieje wiele restauracji, które mają w swojej ofercie Eat as much as you can, czyli, jedz ile chcesz, za około 4-5 funtów. Są to np. bary z kuchnią chińską, PIZZA HUT, a nawet eleganckie restauracje. Niektóre mają takie oferty cały dzień, a niektóre tylko przez trzy godziny w ciągu dnia.

Aby kupić tanio warzywa i owoce należy udać się na targ, gdy będzie zamykany. Wtedy ochrypłymi głosami sprzedawcy wykrzykują, po ile sprzedają swoje produkty. Można kupić owoce i warzywa taniej niż w Polsce.

… się ubierać:

Na bazarach jest bardzo tania odzież, aczkolwiek nie zawsze dobrej jakości.

Najlepszą metodą na tanie ubrania są przeceny. Sklepy przeceniają swoje produkty przez cały rok, ponieważ moda zmienia się bardzo szybko. Największe przeceny są po Świętach Bożego Narodzenia i latem. Można wtedy kupić ubrania nawet z 70% zniżką! Niektóre sklepy odzieżowe (np. Top Shop) oraz obuwnicze (np. Faith) udzielają zniżek posiadaczom legitymacji studenckich.

… korzystać z Internetu:

Kawiarnie EasyEverything mają bardzo atrakcyjną ofertę cenową w nocy. Przez całą noc można korzystać z Internetu za 1 funta.

 
 

Newsletter

Nauka w Wielkiej Brytanii

Praca w Anglii

Praktyki i staże zawodowe

Rezerwacja

Porady